top of page

Venčení psů

Vaši pejsci potřebují pohyb, aby se s nimi hezky žilo. Naše heslo je jednoduché : unavený pes je hodný pes.

Pejsek potřebuje pohyb i ve chvíli, kdy jste nemocní, na dovolené, narodilo se vám miminko a času vám ubylo, máte služební cestu,  odjeli jste na dovolenou, zdrželi jste se v práci či jste se rozhodli pro jiný program.

Předání pejska

Pejska nám předáte buď ve dveřích na libovolné adrese v Teplicích a okolí, nebo nám předáte klíče na adrese jiné ( například vaše pracoviště) a my pejska vyzvedneme v dohodnuté době na dohodnutém místě. Je-li pejsek nedůvěřivý a do bytu či domu cizí lidi nepouští, je vhodné být alespoň poprvé při předání přítomný. 

Lokalita venčení

Pejsky venčíme ve vhodných lokalitách dle délky služby, kterou jste zvolili při online rezervaci. Je-li doba venčení krátká, pejska venčíme v okolí vašeho bydliště. Je-li delší, venčíme dle konkrétního bydliště buďto v jeho okolí či ve vhodných přilehlých lokalitách jako jsou parky, lesy, jezera a podobná místa. V oblibě máme Doubravku, řetenický či proboštovský lesopark, jezero Milada a podobné lokality. Doba převozu je započítána do celkové doby služby.

Prevence útěků pejsků

Pejsci jsou venčeni na vodítku a dostávají i GPS lokátor pro případ nenadálé situace. GPS lokátor lze dohledat: vysílá signál s místem polohy každou minutu. Naší prioritou je ale samozřejmě pejsky ,,neztrácet" a udržujeme je po celou dobu venčení na vhodných vodítkách, a to včetně připoutání ve voze, aby pejsek nemohl nekontrolovaně vyskočit ze dveří.

Délka procházky

Univerzálně nemůžeme deklarovat, jakou vzdálenost s pejsky během zvolené doby ujdeme: venčení přizpůsobujeme konkrétním plemenům a tyto procházky odpovídají tempu pejska; živější či mladší psíci mají samozřejmě vyšší tempo než plemena klidnější či pejsci starší. Naší prioritou je personifikace vycházky dle konkrétního pejska, zohledňujeme i přání majitele. Asistenti jsou sportovně založení lidé a jsou zvyklí na dlouhé trasy a svižné tempo.

Vybavení asistentů

Prioritou je pro nás pohodlí vašeho mazlíčka a je-li pro nás vaše výbava nevyhovující, máme k dispozici všechny velikosti dostupných výbav: obojky máme široké, aby pejsek při případném tahání nebyl ochuzen o přísun kyslíku do mozku. Takové obojky nám pomáhají s pejskem pracovat, protože vzhledem k dostatečnému okysličení mozku dobře reaguje na povely asistenta. Nevyhovuje-li pejskovi obojek, asistent zvolí vhodný postroj. Vodítka jsou přizpůsobena velikosti a osobnosti pejska.

Komunikace asistenta se psem

Naši asistenti jsou zkušení chovatelé, kteří rozumí psímu světu. Disponují kvalitními pamlsky: psími bezlepkovými piškoty s obsahem syrovátky či kvalitními sušenými masíčky. Pamlsky se užívají při komunikaci s pejsky ve velmi rozumné míře a funkčně, tedy za odměnu za splněné povely, případně samozřejmě k navázání důvěry mezi asistentem a pejskem. Zbytečně nerozmazlujeme. 

Výchova a výcvik

Vašeho psa nevychováme, zejména proto, že přístupy lidí se liší a to, co má náš asistent osvědčené, by nemuselo fungovat ve vašem ,,podání". Pro tyto účely ale nabízíme doprovod na kynologická výcviková střediska. Samozřejmě ale pejsky při chůzi řídíme a používáme základní povely.

Komunikace s pejskem probíhá dle jeho úrovně vyhodnocené naším asistentem. Jsme důslední, ale přímý výcvik od nás nečekejte.

Odmítnutí venčení pejska

Vyhrazujeme si právo odmítnout zejména tyto pejsky:

  • bez zákonného očkování a čipování !

  • agresivní

  • nezvladatelné ( zejména ty bez znalosti základních povelů v kombinaci s vysokou vahou, tj. nad 50 kg)

Aktivity

Výchozí aktivitou je procházka na vodítku. Nabízíme i pohyb bez krátkého vodítka (na stopovacím a s GPS lokátorem na obojku). Toto vodítko je využíváno k aportování, má-li ho pejsek v oblibě. Se svolením majitele můžeme nabídnout i plavání v přírodních koupalištích. Takové aktivity, máte-li o ně zájem, uveďte do poznámky v rezervačním formuláři.

Pro jaké pejsky je služba vhodná?

Pro všechny. Pejskům můžete procházkami a dostatečným pohybem zvýšit vitalitu, zlepšit zdraví, zajistit rehabilitaci po operaci, snížit váhu při obezitě či začínající obezitě, zajistit sobě i pejskům lepší soužití v domácnosti nebo zprostředkovat dostatečnou péči během vašich jiných aktivit jako jsou služební cesty, dovolené a další. Každý majitel psa se občas dostane do situace, kdy mu nemůže věnovat stoprocentní péči, byť by chtěl.

Bezpečí psa při převozu

Pejsky převážíme v zavazadlovém prostoru odděleném od zbytku interiéru vozu mříží přímo určenou pro převoz zvířat. Pejsky také zajišťujeme systémem, který zabrání náhlému útěku na vozovku při otevření kufru. Tento systém umožňuje našim asistentům připnout pejska na vhodné vodítko, případně mu nasadit vhodný obojek či postroj, a po odjištění vyrazit na procházku.

Jak si můžu být jistý, že je čas opravdu využit?

Po vyvenčení a vrácení pejska na adresu zasíláme majiteli konkrétní mapu a detaily pohybu asistenta a psa. Polohu v reálném čase z důvodu bezpečnosti nesdílíme. 

Ve vámi zvoleném čase je započítán i převoz pejska na místo venčení a zpět.

bottom of page