top of page

Kočičí hlídka

Kočky mají pověst samostatných zvířat, ale i v krátkodobé nepřítomnosti majitele péči potřebují: ať už se jedná o vyčištění toalety, doplnění misek s vodou nebo krmivem či mazlení a hru (jsou-li kočičky kontaktní). Jsme tu, abychom jim zprostředkovali lidskou přítomnost.

Krátká péče

Krátká péče je určena pro kočičky, které dobře snášejí samotu a jsou spíše samostatné. Nabízíme vyčištění toalety a doplnění vody a krmiva.

Střední péče

Je-li vaše kočička komunikativní a ochotně se sbližuje s lidmi, rádi jí kromě vyčištění toalety a doplnění krmiva a čerstvé vody nabídneme i mazlení či hru. Hračky dokážeme navonět bylinkami, které kočičky ke hře přirozeně přilákají. Jsou-li mazlivé a kontaktní, rádi pohladíme jejich kožíšky.

Dlouhá péče

Některé kočky snáší samotu špatně a zároveň nejsou úplně kontaktní. Pro takové kočky umíme nabídnout pouhou přítomnost, která některé kočičky dokáže i bez přímého kontaktu uklidnit. Pokud se samy rozhodnou, že asistentovi vloží důvěru, pak je hra či mazlení samozřejmostí. Pokud ne, dopřejeme kočičkám kromě standardního vyčištění toalety a doplnění vody a krmiva komfort přítomnosti člověka v bytě/ domě, kde kočičky přebývají.

Jak si můžete být jistí, že bude kočička spolupracovat?

Nemůžeme :) Kočičky jsou svérázná zvířata a to, zda si budou s asistentem hrát nebo se mazlit, je jen na nich. Pokud ale víte, že kočička v tomto ohledu není vybíravá, vyberte takovou časovou dotaci, která jejich potřeby uspokojí. Naši asistenti disponují sadou bylin jako je například šanta kočičí, které dokážou nerozhodnou kočičku ke hře či mazlení přemluvit.

Věděli jste, že kočkám stačí cca 20 minut hry denně k tomu, aby byly spokojené a po zbytek dne načerpávaly sílu odpočinkem?

bottom of page